УкраЇна, м. Бердянськ, пров. Миру, 1
Тел/факс: +38 (06153) 7-86-49, 7-82-68
  Моб: (050) 07-657-02,  (067) 52-104-18

6 Підготовка виробу до роботи 

6.1 Підготовка до монтажу та монтаж.

6.1.1 Розкрийте ящики і уважно ознайомтеся з паспортом на установку електронасосного агрегату, перевірте комплектність. Переконайтеся в збереженні гарантійних пломб. Після перевірки агрегат і комплектуюче обладнання транспортується на місце монтажу.

6.1.2 Водопідіймальні труби, попередньо піддані зовнішньому огляду і вибраковуванню, укладіть на спеціальні прокладки з колод.

6.1.3 Вантажопідйомний механізм встановіть над гирлом свердловини таким чином, щоб вісь крюка збіглася з віссю свердловини.

6.1.4 Перед монтажем електронасоса необхідно провести перевірку свердловини. Перевірити:

  • глибину свердловини;
  • становище статичного рівня води;
  • стан свердловини. Нові або свердловини, що довго не експлуатувалися прокачати ерліфтом або іншими засобами для усунення піску, що накопичився  або інших забруднень з водозабірної частини.

Насоси ЕЦВ не призначені для відкачування води, забрудненої механічними домішками!

  • прямолінійність і вертикальність свердловини (відхилення осі свердловини від вертикалі не повинно перевищувати 3 °) за допомогою спеціального шаблону.

Шаблон виготовляється на місці з обсадної труби діаметром на 10-16 мм більше максимального поперечного габариту електронасосного агрегату і довжиною 7-8 м. До шаблону приварити гак для каната. Вільне переміщення шаблону по всій свердловині визначає її придатність для монтажу електронасоса.

Перевірити технічну документацію на свердловину: встановити за величиною питомого дебіту зниження рівня води (м) при даній продуктивності насоса (в м3), а також встановити положення фільтрової частини колони свердловини. При цьому слід враховувати, що якщо поблизу свердловини, що перевіряється, розташовані свердловини, що експлуатуються, зниження рівня буде трохи більшим.

Глибина установки електронасоса складається з глибини до статичного рівня, зниження цього рівня при даній продуктивності і величини підпору.

Визначити розташування електронасосного агрегату в свердловині, з огляду на наступне:

  • електронасос необхідно розташувати таким чином, щоб днище електродвигуна було вище за фільтр свердловини не менше 1 м;
  • перший ступінь насоса повинен знаходитися нижче динамічного рівня води на 1 м.

Пам'ятайте, що при установці агрегатів в зоні фільтру свердловини винос піску збільшується через збільшення швидкості відкачуваної води у звуженому агрегатному перетині.

6.1.5 Монтаж агрегату робіть за допомогою автокрана або монтажної триноги, здатних підняти вантаж масою, яка дорівнює масі агрегату разом з кабелем, колоною водопідйомних труб, заповнених водою, і коліном опорним. Висота підйому стріли крана або висота монтажної триноги повинна бути достатньою для підйому найдовшої секції установки. Монтаж водопідйомних труб в свердловину проводиться за допомогою монтажних хомутів, що виготовляються або підбираються користувачем згідно мал. 3.

Малюнок 3. Монтажні хомути.


Хомут №1 Хомут №2

1 - Скоба; 2 - Гайка М 16; 3 - Болт М 16х40; 4 - Болт М16х70

6.1.6 Перелік основного монтажного обладнання, приладів та інструментів наведено в таблиці 2.

Таблиця 2

Основне монтажне обладнання

Найменування кількість
Вантажопідйомний механізм 1
Монтажний хомут № 1 1 компл.
Монтажний хомут № 2 2 компл.
Ключі ланцюгові 2
Стропи 1 компл.
Ключі гайкові 1 компл.
Плоскогубці 1
Викрутка 1
Воронка 1
Ванночка для розплавленого олова 1
Олово 0,15 кг
Мегомметр 1
Металева ємкість для води 1
Рівнемір для виміру динамічного рівня води

1

6.1.7 Перед початком монтажу перевірте легкість обертання ротора агрегату через клапан в верхньому корпусі насоса за допомогою торцевого ключа, прокручуючи його кілька разів за годинниковою стрілкою. Перевірку робіть при змочених водою підшипниках.

6.1.8 У верхній частині агрегату, під фланцем переводника, встановіть монтажний хомут № 1, надіньте стропи і підійміть агрегат у вертикальне положення.

6.1.9 Проведіть дворазове заповнення і злив води з електродвигуна для його промивання від консервуючого складу. Заливальний отвір знаходиться під сіткою або на корпусі статора, зливний отвір - в днищі. Отвори закриті пробками, через які електродвигун заповнюється водою. Експлуатація агрегату без пробок забороняється!

6.1.10 Допускається наявність звичайної (нефільтруючої) пробки в днищі електродвигуна. У цьому випадку, після промивання, загорніть пробку в днищі і залийте електродвигун чистою питною водою з температурою не вище 25 °С. Заливку робити до появи води із заливного отвору. Через годину після заливки долийте електродвигун водою і поставте на місце пробку-фільтр і сітку.

6.1.11 Перевірте мегомметром величину опору обмотки статора електродвигуна, для чого виведення мегомметра "Земля" приєднайте до корпусу електродвигуна, а виведення "Лінія" - до струмопідвідної жили одного з трьох вивідних кінців. Агрегат з встановленими пробками - фільтрами занурити в ємність з водою і витримати не менше 10 хв. Опір ізоляції має бути не менше 10 мОм в практично холодному стані.

6.1.12 Опустіть агрегат в свердловину до посадки хомута №1 на гирлі.

6.1.13 Приєднайте струмопідводячий кабель до вивідних кінців електродвигуна, при цьому для електродвигунів потужністю до 3 кВт кабель повинен бути перетином> 2,5 мм2 ; для 4,5 кВт> 4 мм2 ; для 5,5 ... 8 кВт> 6 мм2 ; для 11-22 кВт> 10 мм2 ; для 32 кВт> 25 мм2 ; для 45 кВт> 35 мм2 ; понад 55 кВт> 50 мм2 ; Приєднання проводити в наступній послідовності:

  • зачистити ізоляцію на кінцях струмопідвідного кабелю на конус і залудити кінці оловяно-свинцевим припоєм ПОССу 18-0,5;
  • вставити кінець кабелю і вивідний кінець агрегату в мідну гільзу і запаяти припоєм ПОССу 18-0,5, застосовуючи в якості флюсу каніфоль;
  • зачистити місця пайки від напливів і припою;
  • місця стиків ізолювати стрічкою ПВХ, накладаючи її у півнахльостування до отримання діаметра, рівного діаметру струмопідвідного кабелю. Поверх ізольованого місця тієї ж стрічкою провести ізолювання відрізка довжиною 150 мм в три шари у півнахльостування. Ізолюванням робити з натягом, домагаючись щільного прилягання шарів. Аналогічно приєднати інші 2 виведення.

6.1.14 Перевірте систему "кабель-двигун" на цілісність ланцюга, для чого мегомметром виміряти по черзі опір між усіма кінцями кабелю: між кінцями 1-й і 2-й фаз; 2-й і 3-й фаз; 1-й і 3-й фаз. При цьому вільний кінець не повинен стикатися з землею або корпусом агрегату, опір практично повинен бути рівним 0.

6.1.15 Перевірте опір ізоляції всіх місць зрощення струмопідвідного кабелю з вивідними кінцями електродвигуна, який повинен бути не менше 100 мОм. Для чого місця з'єднання всіх трьох фаз занурте на 1,5-2 години в посудину з водою при температурі рівній + 20 °С + 30 °С, при цьому посудину помістіть на ізоляційну прокладку таким чином, щоб він був повністю ізольований від корпусу агрегату .

При вимірі опору виведення мегомметра "Земля" приєднується до посудини або опускається в воду, а виведення «Лінія» по черзі до кожної з трьох струмопідвідних жил кабелю.

6.2 Монтаж агрегату робіть в наступній послідовності:

Під муфтою водопідйомної труби закріпіть хомут №2, надіньте на нього стропи і підійміть трубу над встановленим в свердловині агрегатом, повільно опустіть трубу до зіткнення з муфтою агрегату і вкрутіть трубу в муфту. На відстані 1 м від верхнього фланця електронасоса закріпіть датчик "сухого ходу" відповідно до інструкції на комплектний пристрій вживаної системи (станції) автоматичного управління. За допомогою пояса прикріпіть до труби кабель і дріт датчика "сухого ходу".

Підніміть зібрану частину колони, зніміть з електронасоса хомут №1 і повільно опускайте зібрану частину колони в свердловину до посадки хомута №2 на гирлі свердловини. У міру опускання дріт датчика «сухого ходу» і кабель кріпите поясами через кожні 4 м.

Вільний монтажний хомут №2 закріпить під муфтою наступної водопідйомної труби, підійміть її, вкрутіть в муфту попередньої труби і так далі до останньої труби колони.

У останньої труби відріжте різьбову частину і приварите до труби верхній фланець.

Приєднайте за допомогою болтів, гайок і шайб коліно опорне до фланця останньої труби, встановивши прокладку. Застропіть за проушини коліна, підніміть трубу краном і загорніть її в муфту передостанньої труби. Всі муфтові з'єднання здійснювати з натягом, достатнім для запобігання розгортання їх під час роботи.

Підніміть всю колону, зніміть хомут монтажний, потім опорне коліно посадіть на кришку обсадної труби так, щоб вона знаходилась в центрі свердловини.

Встановіть на опорне коліно кран триходовий і манометр. До опорного коліна приєднаєте засувку, поставивши прокладку.

Перевірте систему "кабель-двигун" на цілісність ланцюга, як зазначено в п. 6.1.14, заміряйте опір ізоляції системи, яка повинна бути не менше 10 мОм.

Електричний опір між кожною металевою неструмоведучою частиною обладнання гирла свердловини і заземлюючим елементом має бути НЕ більш 0,1 мОм .

Змонтуйте комплектний пристрій згідно з доданою до нього інструкцією.

Струмопідвідний кабель підключіть до відповідних затискачів комплектного пристрою.

6.3 Пуск (випробування) агрегату.

Запуск агрегату можливий тільки після закінчення не менше 2 годин після занурення його в воду.

6.3.1 При випробуванні необхідно визначити правильний напрямок обертання. Включивши агрегат в роботу, спостерігають за його напором (подачею) протягом декількох хвилин, потім вимикають його, міняють місцями дві фази і знову включають (не менше ніж через 15 хв.), спостерігаючи за напором (подачею). Правильному напрямку обертання відповідає більший натиск (подача).

6.3.2 Випробування агрегату слід проводити при закритій засувці через систему автоматичного управління. Напруга на клемах системи при пуску має бути не нижче 300 В. Рекомендується протягом перших 30 хвилин експлуатації працювати з подачею, яка дорівнює 30-80% від номінальної.

6.3.3 Переконавшись, що агрегат працює нормально, поступово відкрити засувку.

При появі у відкачуваній воді піску необхідно зменшити подачу шляхом установки дроселюючого пристрою між коліном і засувкою.

Для збільшення надійності роботи електродвигуна необхідно встановлювати систему управління в утепленому приміщенні і здійснювати прокладку кабелю в газовій трубі для виключення механічного впливу і навколишнього середовища на параметри системи.

Несправності при випробуванні і під час експлуатації агрегату виникають найчастіше через недотримання правил експлуатації. Несправності агрегату, що зустрічаються найчастіше, і способи їх усунення приведені в розділі 9.

 

УВАГА! Управління агрегатами слід здійснювати системою (станцією) автоматичного управління. Число включень агрегату не повинно бути більше 3 на годину з інтервалом між ними не менше 15 хв.

6.4 Демонтаж агрегату.

Демонтувати агрегат для огляду слід при:

  • припиненні подачі води;
  • тривалому перевищенні струму вище номінального значення;
  • зменшенні напору агрегату більш, ніж на 25% від номінальної величини;
  • ревізії.

Поворотом ручки універсального перемикання системи автоматичного управління відключити агрегат. Натисканням кнопки автоматичного управління "вимкнено" зняти напругу. Після зняття напруги слід провести демонтаж в порядку зворотному монтажу. Після демонтажу гирло свердловини закрийте заглушкою.

Адреса

Україна
Запорізька обл.
м. Бердянск, пров. Миру (вул. Єгорова), 1.

Контактні телефони:

моб.: (050) 07-657-02, (067) 52-104-18
тел/факс: (06153) 7-86-49, 7-82-68

E-mail:

azovenergomash@ukr.net
energomachine@ukr.net
aem-jvl@rambler.ru
ЗАЯВКИ на постачання НОВИХ НАСОСІВ та РЕМОНТ приймаються з 7.00 до 21.00 кожен день БЕЗ ВИХІДНИХ!